el yapımı, ev yapımı...

 
Ankarsrum 1655 yılında kurulmuştu. Günümüze dek faaliyet gösteren en eski isveç firmalarından biridir. 20. yy başlarında Ankarsrum odun, gaz ve elektrikli soba üretiminde sektörün lider firması olmuştur.
Ankarsrum Döküm, Ankarsrum Motors ve Ankarsrum Mutfak fabrikalarının bir araya gelmesiyle Ankarsrum Industries oluşmuştur.
Ankarsrum Mutfak Asistanının üretimi 1940 yılında başladı. Ürünler Ankarsrum fabrikasında el yapımı olarak üretilmektedir. Günümüzde üretilen ekipmanlar, 1940 yılında üretilen makinalarla dahi uyumlu çalışmaktadır. Ankarsrum Mutfak Asistanının en önemli detayları; fonksiyonellik, sadelik, şık görünüm, ve yüksek kalitedir.
Mutfak Asistanının gövdesi, Ankarsrum Döküm Fabrikasında, motoru Ankarsrum Motor Fabrikasında üretilir. Ürünler Ankarsrum Mutfak Fabrikasında el yapımı olarak bir araya getirilir.
Ankarsrum Mutfak Asistanının bütün parçaları ve teknik ekipmanları kendi fabrikasında üretilmektedir.
 
Bu ödül mutfak alanındaki yenilikçilik ödülüdür. Bu ödül tüketicilerin seçim ve yorumlarıyla sahibini bulur. Ankarsrum fonksiyonellik, yenilikçilik, verimlilik, tasarım ve sürdürülebilirlik gibi dallarda ''en iyinin en iyisi'' olarak ödüllendirilmiştir.

 
Bu ödül yaşam tarzı ve teknoloji dallarında dünyanın en büyük yenilikçilik ödülüdür. Bu ödül ile ürün kalitesindeki kusursuzluk belgelendirilir.
   
1